O nas

SportZoo to słowacki, działający na arenie międzynarodowej producent popularnych sportowych kart kolekcjonerskich.

 

Przed założeniem SportZoo kolekcjonerstwo sportowe na Słowacji podupadało, chociaż koncepcja kart sportowych z powodzeniem działała za granicą. Jako aktywni kolekcjonerzy czeskich i światowych kart nie widzieliśmy powodu, dla którego coś podobnego nie mogłoby tu zadziałać...

 

 

2016 - Przełomowy rok dla słowackich kolekcjonerów

 

Rok 2016 był rokiem rewolucji kart kolekcjonerskich na Słowacji. Nie baliśmy się podejść do ówczesnego prezesa słowackiej ligi hokejowej, Richarda Lintnera, po czym powstała pierwsza kolekcja kart SportZoo.

 

Od ponad 20 lat czekaliśmy na karty słowackiej ligi hokejowej. Zainteresowanie kartami hokejowymi ligi Tipsport 2016/17 było ogromne. Dzięki okazywanej przychylności i zainteresowaniu kolekcjonerów nie pozostaliśmy przy jednej kolekcji i nadal poświęcamy się nad kartami najwyższej słowackiej ligi hokejowej.

Zdjęcie o nas

2017 - Do hokeja dodano piłkę nożną

 

Rok po wydaniu kolekcji hokejowej rozpoczęliśmy współpracę ze związkiem piłkarskim, co zaowocowało nową regularną kolekcją o nazwie Futbalové Slovensko, którą później zastąpiła kolekcja Slovenskí Sokoli.

 

 

2018 - Pierwsza kartka z kawałkiem koszulki

 

Naszą domeną jest ciągłe przesuwanie granic w jakości i estetyce produkowanych kart. W 2018 roku odnotowaliśmy ważny kamień milowy. Po raz pierwszy w historii przywieźliśmy na Słowację karty z fragmentem koszulki meczowej (tzw. jersey cards) naszej produkcji, które ukazały się w kolekcji ligi Tipsport sezonu 2018/19.

 

Obecnie tworzymy karty z różnych elementów materiałów do gry w postaci koszulek, kijów hokejowych, butów piłkarskich, rękawiczek czy Booklet kartami, w tym tzw. książeczka z kartami, które można określić jako leporelo.

Zdjęcie o nas

2019 - Premiera kolekcji kart Oktagon MMA

 

Po trzech latach regularnej produkcji kart kolekcjonerskich z powodzeniem ugruntowaliśmy swoją pozycję jako solidny producent kart kolekcjonerskich i nawiązaliśmy współpracę z prestiżową organizacją Oktagon MMA.

 

 

2020 - Wejście na rynek czeski z kolekcją FORTUNA:LIGY

 

Rok później, po 20 latach, postanowiliśmy przywrócić czeskim kolekcjonerom radość z kart piłkarskich z rodzimej sceny ligowej. W ten sposób powstała kolejna stabilna i popularna wśród fanów kolekcja FORTUNA:LIGY.

 

 

2021 - Rozszerzenie portfolio o czeski hokej

 

W sezonie 2021/22 po raz pierwszy we współpracy z BPA rozpoczęliśmy również wydawanie kart najwyższej czeskiej ligi hokejowej, gdzie - jak to jest w naszym zwyczaju - staramy się co roku wprowadzać na rynek wiele kolekcjonerskich nowości .

Zdjęcie o nas

2022 - Pierwsza linia automatyczna

 

Wraz z uruchomieniem naszej pierwszej linii do automatycznego napełniania i pakowania kart osiągnęliśmy ważny kamień milowy w rozwoju całej firmy. Zaprojektowana przez nas maszyna została po raz pierwszy użyta do zawijania kart I serii FORTUNA:LIGA 2021/22.

 

Ponadto w 2022 roku wydaliśmy naszą pierwszą kolekcję oficjalnych kart reprezentacji Słowacji w hokeju na lodzie, która odniosła ogromny sukces wśród kolekcjonerów i rozeszła się w całości w ciągu kilku dni.

 

 

2023 - Ekspansja na Polskę

 

Oprócz regularnego tworzenia kolekcji na rynek słowacki i czeski w postaci kart kolekcjonerskich krajowych rozgrywek hokejowych i piłkarskich, słowackiej drużyny hokejowej oraz organizacji zapaśniczej Oktagon MMA, planujemy teraz również zwrócić się do społeczności zbieraczy w Polsce.

 

W sezonie 2023/24 kibice mogą spodziewać się piłkarskich kart PKO Bank Polski Ekstraklasy z warsztatu SportZoo.

Zdjęcie o nas

Śledź nas w mediach społecznościowych

  • Ikona sieci społecznościowej
  • Ikona sieci społecznościowej
  • Ikona sieci społecznościowej
  • Ikona sieci społecznościowej
  • Ikona sieci społecznościowej

Oficjalny producent kart kolekcjonerskich

company logocompany logocompany logocompany logocompany logocompany logocompany logocompany logocompany logocompany logo